Hakkımda

Uzman Psikolog Aslı Soyer, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji Bölümünü bitirdikten sonra yine Orta Doğu Teknik Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı’na kabul edilmiş ve 2006 yılında yüksek lisans programını “ Cinsiyet Rolleri, Cinsel Fantezi ve Mastürbasyonun Evlilik Doyumuna Etkisi” başlıklı tezi ile tamamlamıştır.Yüksek lisansı sırasında Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimi alan Aslı Soyer, aynı zamanda yüksek lisans stajı için başladığı Hacettepe Üniversitesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı biriminde, Hacettepe Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisansı programı kapsamında yer alan ve Prof. Dr. Ferhunde Öktem tarafından verilen oyun terapisi eğitimine 2 sene boyunca devam etmiş, yine Prof. Dr. Ferhunde Öktem’den süpervizyon alarak programı tamamlamıştır. Soyer, 2003-2006 yılları arasında işitme engelli çocukların aileleriyle, okul öncesi dönemdeki çocuklar ve ebeveynleri ile çalışmıştır.

2007 senesinde Abdülkadir Özbek Psikodrama Enstitüsü’nde psikodrama eğitimine başlayan Soyer, 2012 yılında eğitimini tamamlayarak “Psikodrama Terapisti” ünvanını almıştır. Bu süreçte Marcia Karp, Arşaluys Kayır, Judith Tezsary, Emre Kapkın, Robert Landy gibi isimlerle çalışma fırsatı bulmuş, 2014 yılında çocuk psikodraması alanında Rebecca Walters’dan eğitim almıştır. Almış olduğu tüm terapi, eğitim ve süpervizyonlar neticesinde EuroPsy European Certificate in Psychology belgesini almaya hak kazanmıştır.

2006 yılında Prof. Dr. Bengi Semerci ile çalışmaya başlayan Aslı Soyer, 5 yıl boyunca ağırlıklı olarak çocuk ve ergenlerde kaygı bozukluğu, depresyon, tik bozuklukları, uyum sorunları gibi konular ve ebeveynlerle aile içi iletişim, sınır koyma ve tutumlar ile ilgili çalışmıştır. Prof.Dr.Bengi Semerci ile birlikte hazırladıkları, “Sınav Stresi ve Başetme Yolları” isimli kitabın yanı sıra, Bengi Semerci Enstitüsü bünyesinden çıkan Çocuklarımızla Cinsellik Hakkında Nasıl Konuşalım?”, “Ergen Ruh Sağlığı” gibi kitapların hazırlanmasına katkıda bulunmuştur. 2008 yılında TRT ekranlarında yayınlanan “Yaşam Sohbetleri” isimli programın danışmanlarındandır. Soyer, aynı zamanda “Anne-Baba Okulu” kapsamında iletişim, sınır koyma, oyun, çocukluk döneminde sık rastlanan sorunlar, ergenlik konularında eğitimler düzenlemiştir. 

Uzm Psk Aslı Soyer, 2013 yılından bu yana kurucu ortağı olduğu Atölye Psikoloji & Psikiyatri’de çocuk, ergen ve erişkinlere psikoterapi hizmetleri, meslektaşları için eğitim ve süpervizyonlar, aile ve kurumlara yönelik atölye ve seminerler vermektedir.  2014 yılından bu yana İstanbul Koruyucu Aile Derneği ile işbirliği içerisinde, gönüllü aileler, koruyucu aileler ve kurum bakımındaki çocuklara gönüllü hizmetler vermektedir. Uzm Psk Aslı Soyer’in, Uzm. Psk. Derya Gülterler ile sürdürdükleri Atölye Psikoloji Kayıtta podcast yayınını https://open.spotify.com/show/7bnQU5EZ4qjd95wAfNHePE ‘dan dinleyebilirsiniz.

SERTİFİKALAR VE EĞİTİMLER

Aralık,     2016 –  Wechsler Çocuklar İçin Zeka Ölçeği-IV (Wisc4) / Dr. Cihat Çelik ve Dr. Esra Güven (TPD)

Şubat,  2015 – EuroPsy European Certificate in Psychology (Registered EuroPsy Psychologist)

Eylül,        2014 – Action Methods in Child Work: Psychodrama, Sociodrama and Spontaneity Theater / Rebecca Walters (Hudson Valley Psychodrama Institute)

Haziran,   2013 – Peri Masalları Testi Teori, Uygulama ve Yorumlanması / İrem Erdem Atak (Rorschach ve Projektif Testler Derneği)

Şubat,   2012 – Introductory Jungian Sandplay Workshop / Lenore F. Steinhardt ( School of Advanced Studies, Kibbutzim College of Education in Tel Aviv)

Şubat, 2010 – Sahnede Cinselliği Oynamak / Stylianos N. Lagarakis

Nisan, 2009 – Anne Baba Direnci ile Başaçıkma: Filial Terapi Yaklaşımı / Dr. Rise Van Fleet (Family and Play Therapy Center)

2009 – Monodrama ve Sosyodrama / Gabor Pinter

Kasım, 2007 – Psikodrama Eğitimi/ Abdülkadir Özbek Psikodrama Enstitüsü (5 Yıl)

Kasım, 2007 – Wechsler Çocuklar için Zeka Ölçeği / Prof. Dr. Gülsen Erden (Türk Psikologlar Derneği)

Haziran 2007 – Özel Öğrenme Güçlüğünde Tanı ve Değerlendirme /Dikkat Eksikliği, Hiperaktivite ve Özel Öğrenme Güçlüğü Derneği 

YAYINLAR

Uluslararası hakemli dergilerde yayınlanan makaleler (Uluslararası diğer hakemli dergilerde yayınlanan makaleler

  • Semerci, B. & Soyer, A. (2008). Case series on the use of aripiprazole for tic disorder. European Neuropsychopharmacology, 18, Supplement 4, pg.432-S432  

Uluslararası bilimsel toplantılarda sunulan ve bildiri kitabında (Proceedings) basılan bildiriler 

  • Family Sysystems of Children with ADHD and Anxiety Disorder: A Comperative Study – The 12th European Congress of Psychology 
  • ADHD prevalence in Turkish juvenile delinquent sample – 18th World Congress of the International Association for Child and Adolescent Psychiatry and Allied Proffessions. 
  • An exploration of masculinity, femininity, sexual fantasy and masturbation as predictors of marital satisfaction – 29th International Congress of Psychology
  • Child Women: Commercial Sexual Exploitation of Girls in Turkey – ESCAP 13th International Congress (En iyi poster ödülü)

Ulusal bilimsel toplantılarda sunulan ve bildiri kitabında basılan bildiriler 

  • Evlilik doyumunun yordayıcısı olarak kadınsılık, erkeksilik, cinsel fantezi ve mastürbasyon – 4. Ulusal Aile ve Evlilik Terapileri Kongresi

Hakkımda” üzerine bir yorum

Ne dersiniz?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s